Seo Danışmanı Ersen ERDAL - (SEO)

Bizi yaşatan hayallerimiz ve ideallerimizdir…

'Webmaster Araçları' Kategorisi için Arşiv

SeoQuake
Google optimizasyonla ilgilenen bir çok kişi için harcadıkları zamanı kısaltacak toolbar olan SeoQuake eklentisi: SeoQuake, Mozilla Firefox ve Internet Explorer için yapılmış bir seo takip eklentisidir. SeoQuake, internet sitelerinde dolaşırken ya da arama motorlarında dolaşırken size siteler hakkında seo faktörleri ile ilgili bilgiler vermektedir.Mesela linklerle başlayalım.

Devamını oku »

Google’da hangi kelimelerde ve ülkelerde kaçıncı olduğunuzu takip edin!
Birden fazla web sitesi olan seo danışmanı arkadaşların işine yarayabilecek bir programı sunmak sitedim. 50 farklı ülkenin google sonuçlarına göre tercih yapabildiğiniz Free Monitor for Google programının resimli anlatımını nihayet bitirdim.
Birden fazla ülkede birden fazla kelime aramasında kaçıncı olduğunuzu ve değişimlerini bir tık ile ögrenebiliyorsunuz.

Devamını oku »

Meta Tag Analiz Programı

17 Temmuz 2007

Meta Tag Analiz Programı ne işe yarar?
En çok kullanılan metalar olan “title, description ve keywords” ile ilgili bir sayım programıdır.Site başlığı (title), anahtar kelimeleri (keyword) ve sayfa özeti (description) değerlerini programa girdikten sonra bunların kaç kelime veya karakter olduğunu saydıktan sonra bize bu sayıları belirttikten sonra arama motoru optimizasyonu için sınır değerleri geçip geçmediğimizi belirtiyor.
Sınır [...]

Devamını oku »

Extremetracking ne işe yarar? Neden bu istatistik hizmetini almalıyım?
Extreme Tracking bir web sitesi istatistik hizmetidir. Bir internet siteniz var ve doğal olarak da masraflarınız.. Bunları gidermek ve para kazanmanın yolu reklam almaktan geçiyor. Adsense gibi tıklama başına para alınan hizmetlerden bıktınız. Başka internet sitelerinden reklam almak istiyorsunuz ve diğer internet sitesi sahipleri ise size [...]

Devamını oku »