Seo Danışmanı Ersen ERDAL - (SEO)

Bizi yaşatan hayallerimiz ve ideallerimizdir…

'Google Optimizasyon' Kategorisi için Arşiv

Google’da ilk sıra adwords reklamlarından bile değerli. Hal böyle olunca yepyeni bir meslek türedi; Seo Danışmanlığı.
Sadece İngiltere’de firmaların Google’da liste başı olmak için harcadıkları para yıl sonuna kadar 400 milyon Euro’ya ulaşacak.
Google Türkiye’nin bir yıllık cirosu ise 40 ila 100 milyon dolar arasında. Bu rakamda Google Türkiye’nin reklam piyasasını tek başına kapsadığını gösteriyor.
Liste başı olmak [...]

Devamını oku »

SeoQuake
Google optimizasyonla ilgilenen bir çok kişi için harcadıkları zamanı kısaltacak toolbar olan SeoQuake eklentisi: SeoQuake, Mozilla Firefox ve Internet Explorer için yapılmış bir seo takip eklentisidir. SeoQuake, internet sitelerinde dolaşırken ya da arama motorlarında dolaşırken size siteler hakkında seo faktörleri ile ilgili bilgiler vermektedir.Mesela linklerle başlayalım.

Devamını oku »

Google’da hangi kelimelerde ve ülkelerde kaçıncı olduğunuzu takip edin!
Birden fazla web sitesi olan seo danışmanı arkadaşların işine yarayabilecek bir programı sunmak sitedim. 50 farklı ülkenin google sonuçlarına göre tercih yapabildiğiniz Free Monitor for Google programının resimli anlatımını nihayet bitirdim.
Birden fazla ülkede birden fazla kelime aramasında kaçıncı olduğunuzu ve değişimlerini bir tık ile ögrenebiliyorsunuz.

Devamını oku »

Resim galerisi hitlerinin yarısı neredeyse google image’den gelir. Google image’den direk resme girildiği için Adsense’le kazanma imkanını arttıramaz. Ama sitenin hitlerini arttırmasından dolayı google optimizasyonuna katkıda bulunmuş olur. Bu yüzden Google image optimizasyonu kaçınılmaz olur. Normalde almış olduğunuz hitin iki kat iki katına çıkmanız sitenizin yukarılara çıkması için bir artıdır.
Google image seçenek algoritmasından başlayalım.

Devamını oku »

Meta Tag Analiz Programı

17 Temmuz 2007

Meta Tag Analiz Programı ne işe yarar?
En çok kullanılan metalar olan “title, description ve keywords” ile ilgili bir sayım programıdır.Site başlığı (title), anahtar kelimeleri (keyword) ve sayfa özeti (description) değerlerini programa girdikten sonra bunların kaç kelime veya karakter olduğunu saydıktan sonra bize bu sayıları belirttikten sonra arama motoru optimizasyonu için sınır değerleri geçip geçmediğimizi belirtiyor.
Sınır [...]

Devamını oku »

Meta Tag Nedir?

17 Temmuz 2007

Metaların arama motorları optimizasyonuna etkisi nedir?
Her internet sayfasına en çok eklenilmesi gereken kodlar “başlık,anahtar kelimeler ve açıklamalardır”
Sitenizin içeriğinin , başlığının ve anahtar kelimelerinin arama motorları tarafından algılanması sizi istediğiniz kelimelerde üst sıralara taşımak için etkilidir.
Sınırlar nelerdir?
Sitenin başlığı (title) maximum 80 karakter, anahtar kelimeleri (keywords) maksimum 20 kelime,site özeti yani açıklaması(description) ise maksimum 200 [...]

Devamını oku »