Seo Danışmanı Ersen ERDAL - (SEO)

Bizi yaşatan hayallerimiz ve ideallerimizdir…

'Google Hakkında' Kategorisi için Arşiv

Google’da ilk sıra adwords reklamlarından bile değerli. Hal böyle olunca yepyeni bir meslek türedi; Seo Danışmanlığı.
Sadece İngiltere’de firmaların Google’da liste başı olmak için harcadıkları para yıl sonuna kadar 400 milyon Euro’ya ulaşacak.
Google Türkiye’nin bir yıllık cirosu ise 40 ila 100 milyon dolar arasında. Bu rakamda Google Türkiye’nin reklam piyasasını tek başına kapsadığını gösteriyor.
Liste başı olmak [...]

Devamını oku »

Google’da hangi kelimelerde ve ülkelerde kaçıncı olduğunuzu takip edin!
Birden fazla web sitesi olan seo danışmanı arkadaşların işine yarayabilecek bir programı sunmak sitedim. 50 farklı ülkenin google sonuçlarına göre tercih yapabildiğiniz Free Monitor for Google programının resimli anlatımını nihayet bitirdim.
Birden fazla ülkede birden fazla kelime aramasında kaçıncı olduğunuzu ve değişimlerini bir tık ile ögrenebiliyorsunuz.

Devamını oku »

Resim galerisi hitlerinin yarısı neredeyse google image’den gelir. Google image’den direk resme girildiği için Adsense’le kazanma imkanını arttıramaz. Ama sitenin hitlerini arttırmasından dolayı google optimizasyonuna katkıda bulunmuş olur. Bu yüzden Google image optimizasyonu kaçınılmaz olur. Normalde almış olduğunuz hitin iki kat iki katına çıkmanız sitenizin yukarılara çıkması için bir artıdır.
Google image seçenek algoritmasından başlayalım.

Devamını oku »

Yabancı sitelerimi açtıktan sonra Google dil ayarları ve aramaları hakkında dikkatli olmaya başladım. İngilizce Futbol Resim Sitem için hedef aldığım “football pictures” kelimesinde yaptığım optimizasyon çalışması ile Google İngiltere‘de bu kelimede birinci sıraya yükseldim. Sitemin dili ingilizce olduğu için ingilizce konuşulan tüm ülkelerin Google sayfalarında 1.sırada olmayı hedefleyen çalışmalarım oldu. İngilizce konuşulan ülkeler olan Avusturalya, [...]

Devamını oku »

Google Nasıl Doğdu?

31 Ağustos 2007

7 eylül 1998 İyi ki Doğdun Google!
Google ilk olarak bundan 7 yıl önce California’da Menlo Park’taki bir garajda iki üniversite öğrencisi (Larry Page ve Sergey Brin) tarafından kuruldu. Google kelimesi Milton Sirrota tarafından, Kasnel ve James Newman’ın yayınlamış oldukları “Matematik ve Hayal Gücü” adlı kitapla ünlenen googol kelimesinin üzerinde oynanmasıyla bulunmuştur. Google’ın oluşum süreci ise [...]

Devamını oku »