Seo Danışmanı Ersen ERDAL - (SEO)

Bizi yaşatan hayallerimiz ve ideallerimizdir…

Seo Danışmanlığı

Seo nedir?

İngilizce açılımı “Search Engine Optimization” olan seo’nun Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu” dur. Seo’ya bu kadar önem verilmesinin temel nedeni ise basit; internet sitelerine giriş yapan ziyaretçilerin %90’ı bu internet sitelerine Google , Yahoo, Alta Vista, Msn Search, Technorati gibi arama motorlarından giriş yapmaktadır. Bu %90′ının %70’ini ise Google ziyaretçileri oluşturuyor. Artık internet kullanıcıları herhangi bir doküman, ürün, resim, video vs. ararken ilk yaptıkları iş arama motorlarına girmek oluyor ve bu arama motoru da genellikle dünya devi GOOGLE oluyor.

Evimize giren bilgisayarlar ve internet sayesinde internet sektörü ayrı bir endüstri oluşturmuş bulunuyor. 1990’larda başlayan bu sektör, 2000’den sonra durdurulamaz bir hızla gelişmeye başladı. Dial-up tan ücretli internet girişi yaparken Adsl ile tanışmamız sonrası istediğimiz herşeye bir tıkla ulaşır olduk. Bunun sonucunda şirketler de satışlarını arttırmak için internet sektörünün iyi bir pazar olduğunun farkına vardılar. Ürününü pazarlamak yada ziyaretçi sayısı çok fazla olan internet sitesi yaparak reklamdan yada ürününün satışından para kazanmak isteyen internet sitesi ve şirket sahipleri bu alana ciddi yatırımlarda bulunmaya başladılar. Fakat aynı konu üzerine birçok ajans ve şirket internet sitesi kurduğu için rekabet ciddi derecede arttı. Malum Google internet sitesinde arama sonucu olarak da ilk sayfada 10 internet sitesi görüldüğü için ilk 10′a girmek için ciddi bir yarış başlamış oldu.Bu yarış devam ettikçe Google’da algoritmasını değiştirerek daha seçici olmaya başladı. Bu da Google’ın neden tercih edildiğinin bir göstergesidir. (Ziyaretçilerine daha doğru sonuçlar sunmak).

Emek ve para harcayarak internet sitesi yapan şirketler, üst sıralara ulaşamadığı için ziyaretçi sayıları düştü ve satış yapamadılar.Üst sıralara yerleşen internet sitesi sahipleri ise bu işin kaymağını bir güzel yediler. Bu rekabet ortamı netice olarak Seo Danışmanlığı faktörünü doğurdu.

İnternet siteleri sayesinde ciddi tecrübeler kazanan bizim gibi internet sitesi sahiplerine ise ciddi talepler gelmeye başladı. Bunun üzerine de Seo Danışmanlarının Google’da yarıştığı “Seo Danışmanı” kelimesi de rekabet ortamına girmiş oldu. “Arama motoru optimizasyonu” kısaca “Google’da zirve” hedefi “Seo Danışmanlığı” sektöründe ciddi yatırımlara sahne olacak gibi duruyor. Doğru seçilmiş olan Seo Danışmanı, şirketlere verdikleri paranın çok daha fazlasını geri kazandırmaktadılar…

Ersen Erdal Seo Referansları

ErsenERDAL.com Seo Danışmanlığı Başvuru Formu