Seo Danışmanı Ersen ERDAL - (SEO)

Bizi yaşatan hayallerimiz ve ideallerimizdir…

Ersen ERDAL Kimdir?

Ersen ERDAL1984 yılında Kayseri’de doğan Ersen ERDAL’ın annesi Nimet ERDAL ev hanımı; babası Erdoğan ERDAL ise Matematik Mühendisidir. İlkokulu Ahmet Paşa İlkokulu’nda okudu. Ortaokul eğitimini Sami Yangın Anadolu Lisesi‘nde tamamladıktan sonra lise eğitimini Antalya Hacı Malike ve Mehmet Bileydi Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Liseden sonra Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde eğitim almaya başladı. Üniversitesinin ilk yılında ForumFutbol.com isimli Futbol Sitesini açtı (2005). 2007 senesinde kişisel internet sitesi olan ErsenERDAL.com ‘u kurdu. Arama motoru optimizasyonu konulu makalelerini yayınladı. Ardından 21 profesyonel yabancı ve türkçe internet sitesi kurdu ve bazı şirketler için Seo Danışmanlığı yaptı. (2006-…). Google ve arama motorları optimizasyonu odaklı UzmanSeo‘yu kurdu. (2007) Yüzden fazla internet sitesinde 4images ve Arama Motoru optimizasyonu ile ilgili makaleleri yayınlandı.

Üniversitesinin son senesinde tasarım ve bitirme çalışmasını da yapmış olduğu “Google Optimizasyon ve İnternetten Para Kazanma yolları” isimli seminerini 2008 yılında Sakarya Üniversitesi’nde verdi. 2009 yılı Ocak ayında Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Mezuniyetinden 2 ay sonra “Seo Bilişim İnternet Hizmetleri Reklam Ltd.Şti“yi kurdu  ve Balon Park çocuk eğlence parkının Antalya Konyaaltı şubesini açtı. Son olarak Antalya’da broşür tanıtım ve stand hostesliği ile ilgili bir oluşum olan AntalyaBrosur.com‘u kurdu.