Seo Danışmanı Ersen ERDAL - (SEO)

Bizi yaşatan hayallerimiz ve ideallerimizdir…

2007 Mart ayı için Arşiv

Backlink nedir?

28 Mart 2007

Bu makalemde size backlink mantığı, düz ve çapraz link değişimleri , farklı ip ve farklı domain linkleri arasında ki farklardan ve arama motorlarında nasıl üst sıralara çıkabilirim sorusuna en güzel yanıt olan backlink mantığından bahsedeceğim.Umarım işinize yarar
Backlink nedir?
Türkçe manasıyla Geri link anlamına gelen backlink, diğer internet sitelerinden sizin sitenize yönlendirilme yapılmasıdır. [...]

Devamını oku »

4images resim galerisi scripti bir php script olup ,ücretsizdir. Kullanım hakkı için tek kuralı vardır. O da sitenize scripti kurduktan sonra ki 4images linkini kaldırmamak.
Örnek site: Futbol Resimleri
Download upload özelliği olduğu gibi sağ tıklama engelide vardır. Resim indirmek için üye olma sınırı getirirseniz üyede çekebilirsiniz.
4images’i nasıl kurabilirim diyenler için öncelikle

Devamını oku »

Pagerank nedir?

14 Mart 2007

Bildiğimiz gibi tüm webmasterların hayalindeki şey büyük bir pagerank değerine sahip olmaktır.Peki pagerank mantığı nedir? Ne kadar önemi vardır ve ne ölçüde işe yarar?
Pagerank adından da anlaşıldığı gibi Sayfa Popülerliğidir. Bu sayfanın popülaritesi 1 ile 10 arasında değişebilmektedir.Peki kim 1 kim 10 kim 0 olur?
Pagerank algoritması nasıl çalışır?
Bir internet siteniz var ve sizin internet [...]

Devamını oku »